دانلود Concise Oxford English Dictionary 10 Edition v1.1 :: دیکشنری انگلیسی به انگلیسی آکسفورد :: - فایل نیکو
دانلود کاربران اینترنت ۲۰۲۰ شرکت مخابرات ایران منطقه اصفهان از این سایت و دیگر سایت های مجموعه نیکو بدون محاسبه ترافیک و کاملا رایگان می باشد.

دانلود Concise Oxford English Dictionary 10 Edition v1.1 :: دیکشنری انگلیسی به انگلیسی آکسفورد ::

مطلب نوشته شده
۲۲ فروردین ۹۳
دفعات بازدید
1,001

استفاده از دیکشنری یک زبانه کار مشکلی است.استادان به دلایل مختلف می خواهند با استفاده از یک دیکشنری انگلیسی – انگلیسی به شما آموزش دهند. در کل ارزش این را دارد که کمی به خودتان سختی بدهید. تنها زمان های محدودی وجود دارد که یک دیکشنری دوزبانه(به عنوان مثال دیکشنری فارسی – انگلیسی- بتواند کارآمدتر باشد.

یکی از بهترین دیکشنری های یک زبانه موجود، Concise Oxford می باشد، که می توانید از آن به منظور تقویت هر چه بیشتر زبان انگلیسی خود استفاده کنید. این دیکشنری امکان جستجوی ششصد هزار کلمه و سه میلیون نقل قول را برای شما فر اهم می آورد. OED به طور گسترده ای به عنوان مرجع پذیرفته شده در زبان انگلیسی در نظرگرفته شده است. و در حقیقت می توانید تا هزار سال از زبان انگلیسی را برای تحقیق، مطالعه و لذت بردن در اختیار داشته باشید.

دلایل مهم استفاده از یک دیکشنری انگلیسی – انگلیسی:

۱- مانع از ترجمه کردن می شود:
مهم ترین علتی که برای استفاده از دیکشنری انگلیسی – انگلیسی وجود دارد، همان دلیلی است که استاد به شما تاکید می کند که در کلاس فقط به انگلیسی صحبت کنید. اگر بتوانید از بخش L1 مغز خود استفاده نکنید، آن وقت قادر خواهید بود که به انگلیسی فکر کنید و به درک مطلب و تولید زبانی خود سرعت بخشید.
با استفاده از یک دیکشنری یک زبانه، نه تنها به انگلیسی مطالعه و از زبان خودتان اجتناب می کنید، بلکه می توانید تعاریف را در دفتر خود یادداشت کنید و در نتیجه، استفاده خود را از زبان انگلیسی در خارج از کلاس افزایش دهید.

۲-تمرین دو برابر:
بسیاری از زبان آموزان با این مشکل مواجهند که وقتی در دیکشنری به دنبال یک کلمه سخت که معنی آن را نمی دانند، می گردند، آن کلمه با یک کلمه سخت دیگر که معنی آن را هم نمی دانند، توضیح داده شده است.اگر دیکشنری را به درستی انتخاب کرده باشید این موضوع به ندرت اتفاق خواهد افتاد و اگر همیشه با این مشکل مواجه می شوید باید از یک دیکشنری ساده تر مثل: (Elementary Learners’ Dictionary- استفاده کنید. اگر هنوز هم هرچند وقت یکبار این اتفاق می افتد به این معناست که کلمه سختی که در تعرف آن لغت آمده، بسیار پرکاربرد است و با پیدا کردن معنی آن لغت تمرین و یادگیری شما دو برابر می گردد و به اصطلاح با یک تیر دو نشان را می زنید.

۳- طبقه بندی:
همان طور که در بالا اشاره شد، دیکشنری های انگلیسی – انگلیسی در سطوح مختلفی وجود دارند، به عنوان مثال با یک دیکشنری Intermediate Learners’ می توانید بفهمید که هر کلمه ای که در متن آمده و در این دیکشنری موجود نیست، در این سطح از یادگیری انگلیسی اهمیت چندانی ندارد و می توان از آن چشم پوشی کرد. اگر کلمات متعددی در متن وجود دارد که نمی توانید معانی آن ها را در دیکشنری سطح خودتان پیدا کنید، نشان دهنده این موضوع است که آن متن برای شما خیلی سخت است و به جای آن باید یک متن طبقه بندی شده را بخوانید. دیکشنری های دو زبانه معمولا به این شیوه طبقه بندی نشده اند.

۴- بعضی از کلمات را نمی توان ترجمه کرد:
یک مشکل دیگر وقتی به وجود می آید که زبان آموز تعریف انگلیسی را متوجه می شود اما نمی تواند کلمه ای معادل آن کلمه انگلیسی در زبان خودش پیدا کند و بنابراین برای پیدا کردن معادل آن واژه به یک دیکشنری دو زبانه مراجعه می کند. این مطلب معمولا بیانگر آن است که معانی داده شده در دیکشنری دو زبانه دقیقا معادل کلمه انگلیسی نیستند. این موضوع خصوصا در مورد کلمات رفتاری درست است جاهایی که یک کلمه می تواند در زبان های مختلف معانی بسیار متفاوت مثبت و منفی داشته باشد. این یکی دیگر از مواردی است که اجتناب از ترجمه کمک می کند که واقعا یاد بگیریم که کلمه انگلیسی به چه معنایی است.

۵- یادگیری کلمات گرامری انگلیسی:
گاهی اوقات زبان آموزان از وجود کلماتی مانند noun و adverb در دیکشنری انگلیسی – انگلیسی شکایت می کنند و معتقدند که این کلمات باعث بروز مشکل در فهم تعاریف می شوند، اما این ها کلماتی هستند که به منظور یادگیری انگلیسی بدون استفاده از زبان مادری خودتان به آن ها احتیاج خواهید داشت.
دیکشنری وسیله بسیار خوبی برای یادگیری کلمات گرامری است، زیرا همان لغات به دفعات زیاد تکرار می شوند. یادداشت کردن این کلمات(یا صورت های کوتاه شده آن ها مثل “n” یا “adv” – در زمان یادگیری کلمات جدید می تواند به بهتر یاد گرفتن کلمه کمک کند و همزمان کلمات گرامری را نیز خواهید آموخت. اگر خارج از کشور تحصیل می کنید، دانستن این کلمات به شما کمک خواهد کرد که با افرادی که به زبان شما صحبت نمی کنند در مورد زبان بحث کنید.

۶- اطلاعات بیشتر:
یک دیکشنری انگلیسی – انگلیسی خوب حاوی اطلاعات اضافی بسیاری مانند پرکاربردترین کمات در زبان انگلیسی، چندین تعریف برای هر کلمه، اشتباهات رایج و علائم آواشناسی برای تلفظ آموزنده های خارجی زبان است که بیشتر دیکشنری های دو زبانه به این موضوع نمی پردازند.

۷- چک کردن با معلم:
تنها راهی که استاد شما می تواند بفهمد که آیا شما معنی درست لغتی که به دنبال آن می گشتید را فهمیده اید یا خیر، تعریف انگلیسی است، که این کار تنها در صورت استفاده مکرر از دیکشنری انگلیسی – انگلیسی برای شما میسر خواهد شد.

۸- یاد می گیرید که زبان را به انگلیسی توصیف کنید:
دیکشنری ها با زبانی ساده کلمات را توضیح می دهند. این روش خیلی شبیه چیزی است که شما برای توصیف منظورتان از طرق مختلف به آن نیاز دارید. خواندن آن بیان ها باعث می شود که شما ساده تر بتوانید خودتان عباراتی مانند:
” I can’t think of the word , but it is a kind of …”
را بسازید.

۹- کنترل کیفیت:
با استفاده از یک دیکشنری انگلیسی – انگلیسی مناسب که استاد به شما معرفی میکند، شما می توانید از بروز بعضی مشکلاتی که دیکشنری های دوزبانه (خصوصا انواع الکترونیکی آن ها- دارند مانند تعداد زیادی معانی بدون کاربرد یا منسوخ و یا فقدان تعریف برای کلمات جلوگیری کنید.

۱۰- کاهش استفاده از دیکشنری:
استفاده از دیکشنری انگلیسی – انگلیسی نسبت به دیکشنری های دو زبانه باعث می شود که دانشجو در زمان هایی که باید به استاد گوش دهد و یا معنی کلمه را از توضیحات حدس بزند، کمتر به دیکشنری مراجعه کند.

 

 

دانلود Concise Oxford English Dictionary 10 Edition v1.1 :: دیکشنری انگلیسی به انگلیسی آکسفورد :: دیکشنری نرم افزار دانلود با لینک مستقیم با حجم ۶.۹۳ مگابایت

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (2 نظر, میانگین: 3٫50 از 5)
Loading...

اگر نسخه جدیدی از این عنوان منتشر شده، با فشردن دکمه زیر ما را مطلع کنید.

توضیحات:

بعدا این پست را در ایمیل خود ببینید !

شما می توانید با ارسال این مطلب به ایمیل خود، سر فرصت آنرا مطالعه کرده و آنرا در میان پست های دیگر فایل نیکو گم نکنید ! همچنین میتوانید این پست را برای دوستان خود از همین طریق ارسال کنید !

برترین ویدیوها

درحال بارگزاری

نظر بدهید

لطفا پیش از ارسال نظر ، به نکات زیر توجه فرمایید :
  • پسورد تمامی فایل ها www.fileniko.com می باشد.
  • دانلود از فایل نیکو فقط از داخل ایران امکان پذیر است ( IP ایران ).
  • درصورت مشاهده هرگونه خطا در هنگام Extract کردن، راهنمای دانلود را بخوانید.
  • از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.
  • فارسی تایپ کنید و برای سوال مجدد در صفحه از دکمه پاسخ دادن استفاده نمایید. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • قبل از ارسال کامنت حتما متن پست + نظرات سایر دوستان را بخوانید . نظرات اسپم و تکراری تایید نخواهند شد.
  • نظر شما ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در این صورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید .
  • فقط نظراتی که جنبه عمومی داشته باشند تایید و منتشر می شوند.
  • لطفا انتقادات و پیشنهادات و همچنین درخواست های خود را از بخش های تماس با ما و درخواستی ها ارسال نمایید
موارد فوق را مطالعه کردم