دانلود فیلم سینمایی The Maze Runner 2014 دونده مارپیچ با دوبله فارسی

مطلب نوشته شده
۲۱ خرداد ۹۴
دفعات بازدید
6,044
دانلود فیلم سینمایی The Maze Runner 2014 دونده مارپیچ با دوبله فارسی اکشن علمی تخیلی فیلم سینمایی مالتی مدیا مطالب ویژه معمایی تاریخ انتشار  ۲۰۱۴/۰۹/۱۱
محصول کشور آمریکا
ستارگان Dylan OBrien , Will Poulter, Kaya Scodelario
کارگردان Wes Ball
ژانر اکشن – رازآلود – علمی تخیلی
امتیاز IMDb ۶.۹ از ۱۰
نمره منتقدین ۵۶ از ۱۰۰
+۱۳ سال این فیلم برای سنین +۱۳ سال مناسب می باشد

 

« دونده مارپیچ » براساس رمانی پرفروش به قلم جیمز داشنر ساخته شده است که مربوط به دنیای نوجوان و تلاش آنان برای به توفیق رسیدن می باشد. رمان « دونده مارپیچ » در سال ۲۰۰۷ منتشر شد و به سرعت نزد نوجوانان محبوب شد و تبدیل به یکی از پرفروش ترین های سال شد و بحث بر سر اقتباس سینمایی از آن در زمان مذکور مطرح شد که سرانجام این اتفاق در بهترین زمان ممکن یعنی سال ۲۰۱۴ رخ داد چراکه در یکی دو سال اخیر بارها مشاهده شده که آثار نوجوانانه در گیشه های سینما به فروش قابل قبولی دست پیدا کرده اند و این در حالی است که هزینه ساخت بسیاری از این آثار بسیار اندک می باشد. داستان فیلم از این قرار هست :

توماس ( دیلان اوبرین ) پسر جوانی است که چشم باز می کند و می بینید که در یک محیط بسته سرسبز با تعدادی از افراد دیگر قرار گرفته است. توماس به زودی متوجه می شود که هیچ چیز از گذشته و اینکه چرا در این مکان حضور دارد به خاطر ندارد و دیگران نیز مانند او، حافظه شان پاک شده و هیچ چیز از گذشته به خاطر نمی آورند. توماس و دیگران برای خروج از وضعیتی که درش گرفتار شده اند تلاش می کنند اما دیوارهای بلند و محیط مارپیچی که در آن قرار گرفته اند راه فرار را بر آنان بسته. به همین دلیل آنها تصمیم می گیرند تا با یکدیگر متحد شوند و راهی برای خروج از وضعیت کنونی بیابند اما…

دانلود فیلم سینمایی The Maze Runner 2014 دونده مارپیچ با دوبله فارسی اکشن علمی تخیلی فیلم سینمایی مالتی مدیا مطالب ویژه معمایی

بازیگران جوان و گمنام یکی از نقاط قوت فیلم وس بال

« دونده مارپیچ » حاوی مضامینی است که سینمای این روزهای هالیوود به شدت به آن علاقه دارد و آن قهرمان بودن نوجوانان و فوران احساساتشان در قالب یک داستان آخرالزمانی می باشد. داستان فیلم به طرز شگفت انگیزی شباهت به داستان کلاسیک « سالار مگس ها » دارد و به نظر می رسد که نویسنده رمان مذکور در خلق موقعیت های داستان از بسیاری جهات از رمان ویلیام گلدینگ الهام گرفته است. ( کتاب « سالار مگس ها » در ایران به لطف ترجمه اقای حمید رفیعی در دسترس عموم است )

اما اگر « سالار مگس ها » درباره نوجوانان محبوس شده و اتحاد آنان با یکدیگر در شرایط بحران نوجوانی بود، اینجا در « دونده مارپیچ » اوضاع تا حدی متفاوت است. در اینجا بجای جزیره، منطقه ای به نام ” سبزه زار ” در داستان وجود دارد و دیوارهای بلندی که در شیار آنها موجوداتی عجیب حضور دارند که مانع خروج افراد از محل می شوند. اما با اینحال در روند شکل گیری شخصیت های داستان توفیق چندانی صورت نگرفته است و کماکان کلیشه های فیلمهای ” نوجوان محور ” در این اثر هم خودنمایی می کنند و ما شاهد اتحاد افراد با یکدیگر با توسل به زور و دعوا و مرافه و … می باشیم.

با اینحال اگرچه « دونده مارپیچ » به راحتی می تواند در کنار آثار نوجوانانه ای همچون « عطش مبارزه » و « بخشنده » قرار بگیرد اما از برخی جهات با همتایانش تفاوت عمده ای دارد که یکی از مهمترین آنها بازیگران جوان و گمنامش می باشد که در نقشهای خود به بهترین شکل ممکن ظاهر شده اند و خوشبختانه در اینجا خبری از لحظات لوس آثار ” تینیجری ” که می توان فستیوالی از آن را در سری « گرگ و میش » مشاهده کرد به چشم نمی خورد.

دانلود فیلم سینمایی The Maze Runner 2014 دونده مارپیچ با دوبله فارسی اکشن علمی تخیلی فیلم سینمایی مالتی مدیا مطالب ویژه معمایی

« دونده مارپیچ » طبق کلیشه ها قدم بر می دارد و هسته اصلی داستان را همان المان های آشنای آثار نوجوانانه شکل می دهند

وس بال کارگردان این فیلم که « دونده مارپیچ » اولین فیلم بلند سینمایی او محسوب می شوند، بجای تاکید بر روابط احساسی میان جنس های مخالف نوجوان در فیلم، تمرکز خود را همانطور که در کتاب « دونده مارپیچ » بر آن تاکید شده بود، بر روی واژه ” امید ” قرار داده است و این اصل در تمام لحظات فیلم حضور پر رنگی دارد. در لحظاتی از فیلم این موضوع به خوبی نشان داده می شود که برخی از افراد سالهاست که در این منطقه محبوس شده اند و در واقع امیدی برای موفقیت ندارند اما براساس فرمول آثار ” تینیجری ” ، یک برگزیده به میدان می آید و دیگران را متقاعد می کند که : « شما می توانید تغییر کنید » و مسیری که از این پس در فیلم ترسیم می شود طبق قواعد ژانر نوجوانانه شکل می گیرد.

با اینحال علی رغم اینکه « دونده مارپیچ » طبق کلیشه ها قدم بر می دارد و هسته اصلی داستان را همان المان های آشنای آثار نوجوانانه شکل می دهند، اما امتیاز ویژه ای هم در خود دارد که آن تجربه وس بال در امر جلوه های ویژه به شمار می رود. وس بال پیش از اینکه اولین فیلم بلند خودش را کارگردنی کند، سالها به عنوان طراح جلوه های ویژه کامپیوتری فعالیت می کرد ( البته در مقیاس کوچک ) و حالا تجربه مفید بال اینجا در یک اثر بلند سینمایی به کمکش آمده و به خوبی توانسته از امکاناتی که تهیه کنندگان برای او محیا کرده اند بهترین خروجی را بگیرد.

دانلود فیلم سینمایی The Maze Runner 2014 دونده مارپیچ با دوبله فارسی اکشن علمی تخیلی فیلم سینمایی مالتی مدیا مطالب ویژه معمایی

آیا آن ها می توانند از وضعیتی که در آن گرفتار شده اند خلاصی یابند؟

در فیلم اگرچه خبری از زد و خورد های شلوغ نیست اما در لحظاتی، جلوه های ویژه محدود فیلم حسابی خودنمایی می کنند. درباره جلوه های ویژه « دونده مارپیچ » می توان گفت که افکت های کامپیوتری بطور کامل در اختیار داستان بوده اند و هرگز بیش از آنچه که نیاز بوده به تصویر کشیده نشده اند که این مسئله باعث شده لحظات اکشن فیلم مانند مسیر شخصیت های داستان، پر پیچ و خم نباشد و حواس تماشاگر هم در این میان دچار اختلال نگردد.

دیلان اوبرین که بیشتر او را برای نقش آفرینی اش در سریال « گرگ نوجوان » به خاطر می آورند، بازی بسیار خوبی در نقش توماس از خود به نمایش گذاشته است و اگرچه در اینگونه نقش ها هرگز نمی توان به توفیق مشخصی رسید، اما در مجموع می توان گفت که کارش را به خوبی انجام داده است. دیگر بازیگران نوجوان فیلم مانند کایا اسکودلاریو و ویل پولتر نیز در نقش های خود به خوبی ظاهر شده اند. در این میان اما حضور کوتاه مدت پاتریشیا کلارکسون سوالات بسیاری را بی پاسخ رها می کند که در نوع خودش یک ضعف آشکار به شمار می رود و خودِ کلارکسون هم آنقدری فرصت پیدا نمی کند که بتوانیم بر حضورش بر پرده سینما عادت کنیم!

« دونده مارپیچ » اثری امیدوار کننده در دسته آثار نوجوانانه است که اگرچه بی نقص نیست اما در مقایسه با آثار مشابه می توان از آن به عنوان یک فیلم خوب یاد کرد. فراموش نکنید که نباید از « دونده مارپیچ » هیچ انتظار بیشتری از حد و اندازه های یک اثر نوجوانانه داشته باشید. فیلم روایتگر همان دسته مشغله های ذهنی است که در دیگر آثار نوجوانانه هالیوود مشاهده می شود با این تفاوت که این مشغله ها در این فیلم راوی بهتری داشته اند و می شود که به پای تماشایش نشست.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (6 نظر, میانگین: 4٫33 از 5)
Loading...

اگر نسخه جدیدی از این عنوان منتشر شده، با فشردن دکمه زیر ما را مطلع کنید.

توضیحات:

بعدا این پست را در ایمیل خود ببینید !

شما می توانید با ارسال این مطلب به ایمیل خود، سر فرصت آنرا مطالعه کرده و آنرا در میان پست های دیگر فایل نیکو گم نکنید ! همچنین میتوانید این پست را برای دوستان خود از همین طریق ارسال کنید !

برترین ویدیوها

درحال بارگزاری

۲۱ نظر برای ”دانلود فیلم سینمایی The Maze Runner 2014 دونده مارپیچ با دوبله فارسی”

 1. sajjad گفت:
  +
  -
  0

  ببخشید میشه مجموعه قیلم جنگ ستارگان ررا بزارید؟

 2. D.S گفت:
  +
  -
  0

  فیلمی بس جالب است من که دوست داشتم.

  Guardians of galaxy فیلمش را در صورت امکان بگذارید با دوبله خیلی حال می ده.

 3. soroush گفت:
  +
  -
  0

  دمتون گرم

 4. hasan گفت:
  +
  -
  0

  هرچند فیلم رو یکبار دیدم اما ارزش دوباره دیدن رو داره

  اقا ممنون میشم فیلم world war z رو هم در صورت امکان بزارید فیلم قشنگیه مورد اخلای هم نداره

 5. u گفت:
  +
  -
  1

  مرسی.فیلم های علمی تخیلی و اکشن زیاد بزارید.
  سریع خشن ۷ بزارید ممنون

 6. عع گفت:
  +
  -
  0

  مرسی.فیلم های علمی تخیلی و اکشن زیاد بزارید.
  سریع خشن ۷ بزارید ممنون

 7. majid گفت:
  +
  -
  0

  با سلام و خسته نباشید

  بابت فیلم زیباتون بسیار ممنونم

 8. rasool گفت:
  +
  -
  0

  خیلی ممنون برای فیلم زیباتون
  اگـــــه میشه لطفا بیشتر فیلم بزارید . (:

 9. محمدحسین گفت:
  +
  -
  0

  مرسی.فیلم های علمی تخیلی و اکشن زیاد بزارید.
  سریع خشن ۷ بزارید ممنون

 10. adel گفت:
  +
  -
  0

  لطفا قسمت دوم این فیلم را قرار دهید
  http://www.imdb.com/title/tt4046784/

  • همکار بخش مستند گفت:
   +
   -
   0

   با سلام
   اگر به بالای همین لینکی که دادید دقت بفرمایید می بینید هنوز نسخه دوم به نمایش در نیامده دوست عزیز
   همراه ما باشید

 11. مرتضی گفت:
  +
  -
  0

  با سلام.از گذاشتن این فیلم جذاب متشکرم.ولی صوت دوبله فیلم مشکل داره .لطفا بررسی کنید.

 12. HAMED گفت:
  +
  -
  0

  با سلام لطفا فیلم رو
  بزارید
  The_Hunger_Games3

 13. فاطمه گفت:
  +
  -
  0

  فیلم خیلی قشنگیه ….پیشنهاد میکنم ببینین…..

 14. باتشکرفراوان گفت:
  +
  -
  0

  سلام ممنون اززحماتون لطفا شماره دوشوبزارین

 15. MOHAMAD گفت:
  +
  -
  0

  سلام میشه شماره ۲ این فیلم هم بزارید THE MAZE RUNNER 2خیلی ممنون از سایت خوبتون

 16. مسعود گفت:
  +
  -
  0

  سلام
  لطفا قسمت دوم این فیلم رو قرار بدید

 17. عادل گفت:
  +
  -
  1

  سلام اگه میشه قسمت دوم این فیلم را هم قرار دهید

  ممنون

 18. بهاره گفت:
  +
  -
  0

  طبق معمول، عالی و کامل. دستتون درد نکنه، بدجور دنبال دانلودش بودم که یهو یاد سایت شما افتادم.

نظر بدهید

لطفا پیش از ارسال نظر ، به نکات زیر توجه فرمایید :
 • پسورد تمامی فایل ها www.fileniko.com می باشد.
 • دانلود از فایل نیکو فقط از داخل ایران امکان پذیر است ( IP ایران ).
 • درصورت مشاهده هرگونه خطا در هنگام Extract کردن، راهنمای دانلود را بخوانید.
 • از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.
 • فارسی تایپ کنید و برای سوال مجدد در صفحه از دکمه پاسخ دادن استفاده نمایید. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • قبل از ارسال کامنت حتما متن پست + نظرات سایر دوستان را بخوانید . نظرات اسپم و تکراری تایید نخواهند شد.
 • نظر شما ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در این صورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید .
 • فقط نظراتی که جنبه عمومی داشته باشند تایید و منتشر می شوند.
 • لطفا انتقادات و پیشنهادات و همچنین درخواست های خود را از بخش های تماس با ما و درخواستی ها ارسال نمایید
موارد فوق را مطالعه کردم