دانلود مجموعه مستند The Universe جهان هستی فصل سوم با زیرنویس فارسی - فایل نیکو
دانلود کاربران اینترنت ۲۰۲۰ شرکت مخابرات ایران منطقه اصفهان از این سایت و دیگر سایت های مجموعه نیکو بدون محاسبه ترافیک و کاملا رایگان می باشد.

دانلود مجموعه مستند The Universe جهان هستی فصل سوم با زیرنویس فارسی

The.Universe.S03.Banner - دانلود مجموعه مستند The Universe جهان هستی فصل سوم با زیرنویس فارسی
مطلب نوشته شده
۱۳ شهریور ۹۴
دفعات بازدید
7,590
The.Universe.S03.Poster 213x300 - دانلود مجموعه مستند The Universe جهان هستی فصل سوم با زیرنویس فارسی تاریخ‌پخش
۲۰۰۸/۱۱/۱۱
ساخت‌کشور آمریکا
گوینده Erik Thompson
شبکه History Channel
ژانر مستند، علمی، کیهان‌شناسی
امتیاز IMDb ۸.۹ از ۱۰
نمره منتقدین ۹۲ از ۱۰۰
+۹ سال مناسب برای سنین +۹ سال

انسان از کودکی به دانستن عشق می‌ورزد، همین عشق و علاقه به فهمیدن چیزهایی که نمی‌داند باعث شده انسان در طول زمانی‌که در برابر عمر جهان و حتی عمر سیاره زمین به کم‌تر از  چشم برهم زدنی می‌ماند از روی شاخه درختان آفریقا گامی بلند تا روی ماه بردارد. چه زیبا بود گفته نیل آرمسترانگ، فضانورد فقید آمریکایی، وقتی برای نخستین‌بار در تاریخ بشر پا روی ماه می‌گذاشت: «این قدمی کوچک برای یک انسان ولی گامی بزرگ برای بشریت است». ما انسان‌ها از وقتی توانستیم روی دو پا راه برویم و چشم به آسمان بالای سر خود بدوزیم دیگر نتوانستیم فکر فهمیدن چیستی آن الماس‌های درخشان را از سر خود بیرون کنیم. نسل به نسل، قبیله به قبیله و فرهنگ به فرهنگ افسانه‌ها ساختیم و به‌همدیگر منتقل کردیم. برای ستارگان داستان ساختیم، سیاره‌ها را روزی خدای خود قرار دادیم و روزگاری دیگر تا مرتبه شیطان پایین آوردیم. ولی روزی رسید که روش علمی را به‌جای داستان‌سازی پیشه خود کرده و دانشی را که از فرضیه‌های مبتکرانه به نظریه‌های خلاقانه بدل ساخته بودیم به یک‌دیگر آموختیم و یاد گرفتیم. از آن روزگار تاکنون توانسته‌ایم قفل راز بسیاری از چیزهایی که هرگز گمان نمی‌کردیم بتوانیم بفهمیم را بگشاییم.

مجموعه «جهان هستی» (The Universe) تلاش می‌کند مفاهیم پیچیده علمی در زمینه فیزیک و ستاره‌شناسی را با استفاده از جلوه‌های کامپیوتری برای عموم مردم قابل فهم کند. این مجموعه بزرگ دستاورد تلاش گروهی از بزرگ‌ترین و به‌نام‌ترین دانشمندان و کارشناسان رشته‌های فیزیک و اخترشناسی، زیست‌شناسی، ریاضیات، شیمی و… دانشگاه‌های معتبر جهان و هم‌چنین پژوهش‌گران سازمان هوافضای ایالات متحده آمریکا، «ناسا» (NASA) و «آژانس فضایی اروپایی» (ESA) است. مجموعه مستند جهان هستی در هر بخش با مطرح کردن پرسش‌های بنیادین بشر درباره کیهان و یافتن بهترین پاسخ‌ها تلاش می‌کند تا چیزی را از قلم نیندازد و مخاطب خود را با دستی پر راهی بخش بعدی و پرسش‌های نوین سازد.

در فصل سوم این مجموعه بزرگ و باارزش به پرسش‌های دیگری پاسخ داده می‌شود مانند تهدیدهایی که در فضا برایمان وجود دارند، جهان‌های موازی، سرعت نور، مرز کیهان و… این پرسش‌ها توسط ستاره‌شناسان و دانشمندان به‌نامی پاسخ داده می‌شوند که هر کدام اعتباری برای دانش فیزیک و اخترشناسی به حساب می‌آیند. به‌کارگیری شبیه‌سازی کامپیوتری به همراه عکس‌های زیبای فضایی از تلسکوپ‌های زمینی یا فضایی مانند هابل زیبایی و گیرایی این مجموعه مستند علمی را برای بیننده بیشتر می‌کند. فصل سوم این مجموعه در سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۰۹ در دوازده بخش پخش شد:

بخش ۱: تهدیدهای فضایی (Deep Space Disasters)
خطرهایی که پیشرفت فناوری فضا ممکن است برای ساکنین زمین پدید آورد و نیز خطرهایی که فضانوردان و ساکنین آینده فضا با آن مواجه می‌شوند توضیح داده می‌شوند.
بخش ۲: جهان‌های موازی (Parallel Universes)
منظور از جهان‌های موازی چیست؟ آیا جهان‌هایی هستند که در فاصله بسیار دوری از ما قرار دارند، یا این‌که جهان‌هایی هستند که ما نمی‌توانیم آن‌ها را ببینیم؟ در این بخش نظریه‌هایی که درباره جهان‌های موازی و مفاهیم مرتبط با آن وجود دارد گفته می‌شود.
بخش ۳: سرعت نور (Light Speed)
هرچند سرعت نور در قیاس با سرعت‌هایی که در زندگی روزمره آن‌ها را تجربه می‌کنیم بسیار سریع به‌نظر می‌رسد، اما در فضای بی‌انتها و بسیار گسترده جهان هستی چندان هم سریع نیست. سرعت نور مبنای سنجش مسافت‌های فضایی قرار گرفته است (سال نوری) و با نوری که از اعماق کیهان دریافت کردیم، توانستیم عمر کیهان را محاسبه کنیم. هم‌چنین نور وسعت دید ما از جهان بی‌انتها را محدود کرده است.
بخش ۴: چهره‌های بیگانه (Alien Faces)
آیا در جهان هستی با گستردگی غیرقابل تصورش تنها در زمین امکان زندگی کردن وجود دارد؟! تعدادی از دانشمندان بر این باورند که به‌طور حتم در جایی دیگر از این جهان نیز زندگی وجود دارد. اما شکل زندگی در آن‌ها چگونه است؟ آیا مانند زمین است؟ یا زندگی ویژه خود را دارند؟
بخش ۵: ستاره‌های دنباله‌دار و شهاب‌سنگ‌های مرگ‌بار (Deadly Comets and Meteors)
بررسی دنباله‌دارها و شهاب‌سنگ‌ها می‌تواند از دو جهت متضاد، مفید باشد. آن‌ها هم می‌توانند اثرات مخربی مانند نابودی دایناسورها را به‌بار آورند و هم می‌توانند اثرات مفیدی مانند شکل‌گیری زندگی در زمین را به‌جا گذارند.
بخش ۶: زندگی در فضا (Living in Space)
فرضیه زندگی در جایی خارج از سیاره زمین بررسی می‌شود و دشواری‌های احتمالی که با آن‌ها روبه‌رو می‌شویم و راه‌حل‌هایی که برایشان وجود دارد.
بخش ۷: جلوگیری از پایان دوران (Stopping Armageddon)
برخورد سیارک‌ها به زمین به‌طور میانگین هر صد میلیون سال یک‌بار اتفاق می‌افتد، اما زمان دقیق اصابت آن مشخص نیست. بنابراین منطقیست که وقوع آن را محتمل بدانیم و در فکر پیش‌گیری از آن باشیم.
بخش ۸: یک زمین دیگر (Another Earth)
برای پیدایش زندگی به سه عامل آب مایع، منبع انرژی (مانند خورشید) و مولکول‌هایی که زندگی را می‌سازند احتیاج است. آیا سیاره‌ای غیر از زمین وجود دارد که امکان زندگی در آن باشد؟
بخش ۹: عجیب‌ترین چیزها (Strangest Things)
در جهان هستی پدیده‌هایی وجود دارند که با آن چیزهایی که دیده‌ایم بسیار متفاوت هستند و برایمان شگفت‌آورند. مانند وجود ابری از الکل که مانند کارخانه تقطیر عمل می‌کند و دربردارنده همان الکلی است که در نوشیدنی‌های الکلی وجود دارد!
بخش ۱۰: لبه فضا (Edge of Space)
تجربه جدید و هیجان‌آوری خواهد بود اگر به‌جای پریدن از ارتفاعی درون جو زمین، از جو خارج شده و بیرون از آن به سمت زمین شیرجه بزنیم. اما این کار خطرهایی به‌دنبال دارد. هم‌چنین ایده ساخت هتلی که در نزدیکی جو زمین باشد و هم‌گام با زمین بچرخد. در این بخش این ایده‌ها بررسی می‌شوند.
بخش ۱۱: پدیده‌های کیهانی (Cosmic Phenomena)
شفق قطبی، ستاره‌های دنباله‌دار، پرتوهای کیهانی و… پدیده‌هایی هستند که می‌توانند اثرهای نابودکننده و یا سازنده داشته باشند. چگونگی شکل‌گیری، ویژگی‌ها و اثرهای هر یک از این پدیده‌ها توضیح داده می‌شود.
بخش ۱۲: ازدواج در فضا (Marriage in Space)
اگر می‌خواهیم روزی زمین را ترک کرده و در سیاره‌ای دیگر زندگی کنیم، باید شرایط ازدواج و تولید مثل را در سیاره‌ای غیر از زمین و در فضا نیز بررسی کنیم. در این بخش امکان و چگونگی ازدواج در فضا بررسی می‌شود.

بخش مستند فایل نیکو این مجموعه ارزش‌مند را برای نخستین‌بار به‌صورت کامل با کیفیت HDTV 720p و با زیرنویس فارسی و انگلیسی هماهنگ‌شده برای علاقه‌مندان کیهان آماده کرده است که هم‌اکنون می‌توانید آن‌ها را از سرورهای همیشه بیدار فایل نیکو دانلود کنید.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (5 نظر, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

اگر نسخه جدیدی از این عنوان منتشر شده، با فشردن دکمه زیر ما را مطلع کنید.

توضیحات:

بعدا این پست را در ایمیل خود ببینید !

شما می توانید با ارسال این مطلب به ایمیل خود، سر فرصت آنرا مطالعه کرده و آنرا در میان پست های دیگر فایل نیکو گم نکنید ! همچنین میتوانید این پست را برای دوستان خود از همین طریق ارسال کنید !

برترین ویدیوها

درحال بارگزاری

۱۳ نظر برای ”دانلود مجموعه مستند The Universe جهان هستی فصل سوم با زیرنویس فارسی”

 1. ElShadow گفت:
  +
  -
  0

  واقعا مستند بسیار خوبیه.
  ممنون از شما

  • همکار بخش مستند گفت:
   +
   -
   2

   سلام بر شما
   بله درسته این مستند یکی از برترین مجموعه های علمی جهان تا کنون است که در بالابردن سطح دانش همگانی در زمینه کیهان و جهان هستی سهم بزرگی داشته است.
   خوشحالیم که آنرا پسندیده و دنبال می کنید.
   پیروز باشید

 2. mehdi گفت:
  +
  -
  -1

  سلام از این که این مستند زیبا رو قرار دادین ممنون ولی لطفا زیر نویس هاتون رو تنظیم کنین شما بجای زیر نویس فارسی برای eps 1 زیر نویس روسی اون رو قرار دادین !
  لطفا هرچه زود تر برسی بشه ممنون !

  • همکار بخش مستند گفت:
   +
   -
   1

   با سلام،
   آیا شما فایل زیرنویس را که جداگانه گذاشته شده دانلود فرمودید؟
   همراه خود فیلم زیرنویس های روسی و انگلیسی هستند، ولی ما زیرنویس های فارسی و انگلیسی آن را جداگانه هم قرار دادیم که در بخش لینک های دانلود وجود دارد و مشکلی ندارند.

 3. سبا گفت:
  +
  -
  1

  یه سوال داشتم این مستند بخشهای دیگش پخش نمیشه؟آخه خیلی جالب بود من همشو دانلود کردم .اگه بازم هست کی می ذارین؟

  • همکار بخش مستند گفت:
   +
   -
   0

   با سلام
   این مستند به طور کامل در فایل نیکو و تی وی نیکو برای دانلود گذاشته خواهد شد. از شکیبایی شما سپاسگزاریم
   موفق باشید

 4. علی گفت:
  +
  -
  0

  همین الان به این پی بردم که چقدر سایتون خوبه!
  این چند وقت فقط داشتم به فیلم نگذاشتن هاتون اعتراض میکردم ولی حالا می بینم این قدر مستند های خوب دارید که بشه تا موقعی که فیلم بذارید باهاشون سرگرم شد و یه چیزی هم یاد گرفت!
  در ضمن؛اینکه در مورد قسمت های مختلف مستند توضیح می نویسید خیلی خوبه!کاش واسه همه مستند ها اینکارو میکردید(مثلا Cosmos)…
  در هر صورت خیلی خیلی ممنون از بخش مستند…فوق العاده اید!

  • همکار بخش مستند گفت:
   +
   -
   0

   خوش‌حالیم که راضی هستید.
   توضیح نوشتن در مورد هر بخش کار وقت‌گیریست. ولی پیشنهادتان را در نظر داریم و برای مستندهای آینده اگر فرصت داشتیم برای بخش‌ها هم توضیح بیشتری را می‌نویسیم.
   سربلند باشید.

  • همکار بخش مستند گفت:
   +
   -
   0

   خوشحالیم که کاربران دانش پژوهی مانند شما داریم

 5. قاسم گفت:
  +
  -
  0

  با سلام. از اینکه این مستند را بر روی سایت قرار دادید ، بینهایت سپاسگزارم. تقاضا دارم که تمام قسمت های دیگر آنرا هم ( تا فصل نهم ) با کیفیت ۷۲۰p یا ۱۰۸۰p در سایت قرار دهید. منتظر محبت تان میمانم.

  • همکار بخش مستند گفت:
   +
   -
   0

   با سلام و سپاس
   کیفیت ۱۰۸۰p برای این مستند کمیاب یا با حجم بسیار زیاد است.
   اما این مجموعه با کیفیت و حجم مناسب به طور کامل بر روی فایل نیکو قرار خواهد گرفت.
   گفتنی است که این مجموعه دارای ۸ فصل است که اختلاف بین ۸ یا ۹ فصل از متفاوت بودن نسخه آمریکایی و اروپایی آن در چگونگی پخش تلویزیونی ناشی می شود.
   سربلند باشید

 6. قاسم گفت:
  +
  -
  0

  با سلام مجدد و عرض خسته نباشید. عزیزان گرامی، فرمودید که این مستند را به طور کامل بر روی سایت خواهید گذاشت. از این بابت بینهایت سپاسگزارم. ولی آیا زمان قرار دادن آن را بر روی سایت اعلام میفرمایید! از خداوند متعال ، آرزوی سعادتمندی شما بزرگواران را خواهانم. انشااللله.

  • همکار بخش مستند گفت:
   +
   -
   1

   نمی تونیم زمان مشخصی برایش تعیین کنیم چون بسیاری از مستندهای جدید همچنان منتشر نشده و در نوبت هستند،
   تا کنون ۷ فصل از این مجموعه را گذاشته ایم.
   اما نهایت تلاش خود را برای زودتر به سرانجام رساندن این مجموعه خواهیم داشت تا رشته کلام برای ذنبال کنندگان آن گسیخته نشود.
   با سپاس از لطف شما

نظر بدهید

لطفا پیش از ارسال نظر ، به نکات زیر توجه فرمایید :
 • پسورد تمامی فایل ها www.fileniko.com می باشد.
 • دانلود از فایل نیکو فقط از داخل ایران امکان پذیر است ( IP ایران ).
 • درصورت مشاهده هرگونه خطا در هنگام Extract کردن، راهنمای دانلود را بخوانید.
 • از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.
 • فارسی تایپ کنید و برای سوال مجدد در صفحه از دکمه پاسخ دادن استفاده نمایید. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • قبل از ارسال کامنت حتما متن پست + نظرات سایر دوستان را بخوانید . نظرات اسپم و تکراری تایید نخواهند شد.
 • نظر شما ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در این صورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید .
 • فقط نظراتی که جنبه عمومی داشته باشند تایید و منتشر می شوند.
 • لطفا انتقادات و پیشنهادات و همچنین درخواست های خود را از بخش های تماس با ما و درخواستی ها ارسال نمایید
موارد فوق را مطالعه کردم