دانلود کاربران اینترنت ۲۰۲۰ شرکت مخابرات ایران منطقه اصفهان از این سایت و دیگر سایت های مجموعه نیکو بدون محاسبه ترافیک و کاملا رایگان می باشد.

دانلود مستند The Universe جهان هستی فصل اول بازیرنویس فارسی

The Universe
مطلب نوشته شده
۲۶ مهر ۱۴۰۰
دفعات بازدید
26,264
دانلود مستند The Universe جهان هستی فصل اول بازیرنویس فارسی مالتی مدیا مجموعه تلویزیونی مستند تاریخ انتشار نخستین بخش
۲۰۰۷/۰۵/۲۹
ساخته کشور آمریکا
گوینده Erik Thompson
ساخت History Channel
ژانر مستند،تاریخی،علمی
امتیاز IMDb ۸.۹ از ۱۰
نمره منتقدین ۹۲ از ۱۰۰
۱۳+ مناسب برای همه سنین

انسان از کودکی به دانستن عشق می ورزد، همین عشق و علاقه به فهمیدن چیزهایی که نمی داند باعث شده انسان در طول زمانی که در برابر عمر جهان و حتی عمر سیاره زمین (عمر زمین در برابر عمر جهان کمتر از نصف است) به کمتر از  چشم برهم زدنی می ماند از روی شاخه درختان آفریقا گامی بلند تا روی ماه بردارد.

چه زیبا بود گفته نیل آرمسترانگ، فضانورد فقید آمریکایی وقتی برای نخستین بار در تاریخ بشر پای روی ماه میگذاشت: این قدمی کوچک برای یک انسان ولی گامی بزرگ برای بشریت است. ما انسانها از وقتی توانستیم روی دوپا راه برویم و چشم به آسمان بالای سر خود بدوزیم دیگر نتوانستیم فکر فهمیدن چیستی آن الماسهای درخشان را از سر خود بیرون کنیم.

نسل در نسل، قبیله به قبیله و فرهنگ به فرهنگ افسانه ها ساختیم و به همدیگر منتقل کردیم. برای ستارگان داستان ساختیم، سیاره ها را روزی خدای خود قرار دادیم و روزگاری دیگر تا مرتبه شیطان پایین آوردیم.

ولی روزی رسید که روش علمی را به جای داستان سازی پیشه خود کرده و دانشی را که از فرضیه های مبتکرانه به نظریه های خلاقانه بدل ساخته بودیم به یکدیگر آموختیم و یاد گرفتیم.

از آن روزگار تا کنون توانسته ایم قفل راز بسیاری از چیزهایی که در جهان هستی هرگز گمان نمی کردیم بتوانیم بفهمیم را بگشاییم.

اما به راستی ستاره ها، سیاره ها و ستاره های دنباله دار و… چه هستند؟ جهان هستی چگونه، از چه چیز و چه زمانی به وجود آمده و این کیهان اسرارآمیز به چه سرانجامی پیش می رود؟

این گوی بزرگ آتشین که هر روز در آسمان می درخشد انرژی خود را از چه به دست می آورد که اندازۀ تمام انرژی تولید شده به دست انسان مدرن امروزی برابر یک لحظه آن هم نیست؟

پاسخ همه این پرسش ها موضوع مجموعه مستند جهان هستی The Univesre است. مجموعۀ بزرگ جهان هستی دستاورد تلاش گروهی از بزرگترین و به نامترین دانشمندان و کارشناسان رشته های فیزیک و اخترشناسی، زیست شناسی، ریاضیات و شیمی… دانشگاه های معتبر جهان همچنین پژوهشگران سازمان هوافضای ایالات متحده آمریکا، ناسا NASA و آژانس فضایی اروپایی ESA است.

مجموعه مستند جهان هستی در هر بخش با مطرح کردن پرسش های بنیادین بشر درباره کیهان و یافتن بهترین پاسخها تلاش می کند تا چیزی را از قلم نیندازد و مخاطب خود را با دستی پر راهی بخش بعدی و پرسشهای نوین سازد.

در فصل نخست این مجموعه بزرگ و باارزش به پرسشهای زیادی پاسخ داده می شود مانند شکل گیری و کارکرد هر یک از اجزا سامانۀ خورشیدی، سیارات درونی و بیرونی سامانۀ خورشیدی، کهکشان راه شیری، زندگی خارج از زمین و نظریه مهبانگ. این پرسشها توسط ستاره شناسان و دانشمندان به نامی پاسخ داده می شوند که هر کدام اعتباری برای دانش فیزیک و اخترشناسی به حساب می آیند.

بکارگیری شبیه سازی کامپیوتری به همراه عکسهای زیبای فضایی از تلسکوپهای زمینی یا فضایی مانند هابل زیبایی و گیرایی این مجموعه مستند علمی را برای بیننده بیشتر می کند.

دانلود مستند The Universe جهان هستی فصل اول بازیرنویس فارسی مالتی مدیا مجموعه تلویزیونی مستند

نمودار زمان-گذر کیهان از مهبانگ تا کنون

از مجموعه بزرگ یونیورس یا جهانی هستی The Universe تا کنون از شبکه هیستوری ۷ فصل پخش شده است که به ترتیب برای شما همراهان فایل نیکو گذاشته خواهد شد.

همه تلاش ما در فایل نیکو براین بوده که بهترین و باکیفیت ترین ویدئوهای مستند جهان هستی را برای کاربران خود تهیه کنیم و خوشبختانه سایت فایل نیکو توانسته کاملترین مجموعه The Universe  را در سایت های ایرانی و به طور رایگان به همه هموطنان به ویژه کاربران همیشگی خود هدیه کند

 فصل نخست مجموعه جهان هستی The Universe

بخش اول: رازهای خورشید

در این بخش به بررسی چگونگی کارکرد یک گوی بزرگ و جوشان و درخشان از پلاسمای داغ که میلیونها کره زمین را می تواند در خود جای دهد پرداخته شده است،خورشید.

بخش دوم: بهرام (مریخ) ،سیاره سرخ

سیاره چهارم سامانه خورشیدی، خدای جنگ رومیان باستان، سیاره سرخی که پایه داستانهای بی شمار و فیلمهای علمی تخیلی درباره امکان وجود زندگی بر روی سطح خود بوده و هست.

بخش سوم: روزگار پایانی زمین

هر سیاره و ستاره ای در این کیهان بزرگ آغاز و پایانی دارد، اما زمین در همه جهان هستی برای ما معنی ویژه ای دارد نه فقط چون خانه ما انسانهاست، بلکه چون تنها خانه شناخته شده برای زندگی است. سیارکها از اجرام پرشمار سامانه خورشیدی هستند که می توانند با برخورد با زمین ورق زندگی را در آن برهم بپیچند. بخش سوم به این موضوع می پردازد

بخش چهارم: برجیس (مشتری) سیاره غول پیکر

برجیس بزرگترین جرم سامانه خورشیدی پس از خود خورشید است. این سیاره گازی بیش از آنچه گمان می کنید به زنده بودن ما کمک کرده و می کند. توفان بزرگی که بر سطح آن در جریان است دستکم ۳۰۰ سال است که با قدرت می وزد و تعداد ماههایی که دور برجیس در گردش هستند به بیش از ۶۰ عدد می رسند. بخش چهارم به این سیاره که در روم باستان نشان زئوس، خدای خدایان بود می پردازد

بخش پنجم: ماه

ماه برای انسانها همواره یک هدیه آسمانی بوده است. در شبهای تاریک با نور زیبای خود راه را روشن ساخته و الهام بخش شاعران بوده، اما آیا ماه را شناخته ایم؟ دیگر هیچ رازی نمانده که بخواهیم درباره این نزدیکترین همسایۀ خود بدانیم؟ بخش پنجم مستند جهان هستی با پرداختن به این موضوع شما را شگفت زده خواهد کرد که چقدر کم درباره ماه می دانستید.

بخش ششم: کشتی فضایی به نام زمین

بخش ششم The Universe جهان هستی با به کارگیری انیمیشن های رایانه ای زیبا  داستان پیدایش زمین و همینطور آغاز زندگی بر روی این سیاره را که همیشه هم اینگونه با ساکنانش مهربان نبوده برای ما بیان می کند

بخش هفتم: تیر و ناهید:سیاره های درونی

سیاره های درونی به سیاره هایی گفته می شوند که بین برجیس و خورشید قرار دارند، یعنی تیر (عطارد یا مرکوری) ، ناهید (زهره یا ونوس) ، زمین و بهرام (مریخ یا مارس). تیر و ناهید بین زمین و خورشید قرار دارند و برای همین انرژی بسیار بیشتر نسبت به زمین از خورشید دریافت می کنند.

هر دوی این سیاره های  نمی توانند در سطح خود پشتیبان زندگی باشند، ولی اگر قرار بود موجودی زنده بر روی سطحشان زندگی کند چه ویژگیهایی را دارا بود؟ بخش هفتم مجموعه مستند جهان هستی با کمک انیمیشن های رایانه ای این حکایت را بازگو می کند.

بخش هشتم: ارباب حلقه ها، کیوان (زحل)

الماس زیبای سامانه خورشیدی، ارباب حلقه ها، خداوندگار زمان… همه این لقبها براستی شایسته سیاره زیبای کیوان است که همگی ما هرگاه سیاره ای را نقاشی کنیم آنرا می کشیم. یک گوی با حلقه هایی در اطرافش.  در کیوان چه می گذرد؟ چند ماه دور آن می گردند؟ هواکره (اتمسفر) آن از چه تشکیل شده است؟ پاسخ این پرسشها را در بخش هشتم خواهیم یافت.

بخش نهم: کهکشان های بیگانه

کهکشان راه شیری تنها یکی از چند صد میلیارد کهکشان شناخته شده در جهان قابل مشاهده است، در کهکشان راه شیری بیش از یک میلیارد ستاره وجود دارد و خورشید ما تنها یکی از آنهاست. برای آنکه بتوانیم جایگاه خود را در جهان مشخص کنیم باید جایگاه کهکشان راه شیری و دیگر کهکشانهای جهان را نسبت به هم بدانیم. بخش نهم به این بحث شگفت انگیز می پردازد.

بخش دهم: زندگی و مرگ یک ستاره

ستاره ها هم می میرند.  یک ستاره از کشش بین اتمها  و جمع شدن آنها در کنار یکدیگر زاییده می شود، گرانش اتمها در گذر زمان به داغی بسیار و درخشندگی شگفت انگیز این الماسهای درخشان در پهنه تاریک کیهان تبدیل می شود، پس از میلیونها و میلیاردها سال همین گرانشی که آغازگر یک ستاره بود باعث مرگ آن هم خواهد شد، ولی مرگ ستاره ها هم مانند تولدشان زیباست. برای دانستن بیشتر راز مرگ و زندگی ستارگان بخش دهم جهان هستی را ببینید.

بخش یازدهم: سیاره های بیرونی

داستان زندگی سیاره های بیرونی سامانه خورشیدی، یعنی برجیس، کیوان،اورانوس و نپتون موضوع بخش یازدهم این فصل از مجموعه مستند جهان هستی است. سیاره هایی غول پیکر که بیش از ۹۹ درصد جرمی که دور خورشید می چرخد را در خود نگهداری می کنند.

دریاچه های یخزده از متان بر روی ماههای نپتون و اورانوس، گازهای سمی در هواکره کیوان، توفان های بسیار شدید که ذهن انسان توانایی درکشان را ندارد…اینها تنها گوشه ای از اسرار سیاره های بیرونی است.

بخش دوازدهم: خطرناکترین جاهای کیهان

چگونه می توان گرانشی آنقدر قدرتمند را تصور کرد که حتی نور هم یارای گریختن از آن را نداشته باشد،یا  تابش های وحشی گامایی که تا میلیونها سال نوری می توانند کوچکترین آثار زندگی را از سطح هر سیاره ای بزدایند و اینکه اگر دو کهکشان به هم برخورد کنند چه روی خواهد داد؟ پاسخ همه این چگونه و چطور ها را می توانید در بخش دوازدهم با راهنمایی کارشناسان برجسته اخترفیزیک به دست آورید.

بخش سیزدهم: به دنبال بیگانگان

در جهان هستی صدها میلیارد کهکشان وجود دارد که هر کدام از میلیاردها ستاره تشکیل شده اند. اگر فقط یک درصد از این ستاره ها دارای سیاره باشند و از این سیاره ها تنها یک درصد در شرایط مناسب برای آغاز زندگی باشند باز هم نرخ احتمال وجود زندگی بیگانه از زمین سر به فلک می زند.

پس چرا تا کنون هیچ موجود زنده دیگری را در کیهان ندیده ایم؟ آیا براستی در جهان تنها هستیم؟ پاسخ به این پرسشها و معرفی بنیاد سِتی SETI که به دنبال زندگی هوشمند در سراسر کیهان می گردد و برنامه های آن موضوع اصلی بخش سیزدهم مجموعه جهان هستی The Universe هستند.

بخش چهاردهم: آنسوی مهبانگ

در آخرین بخش از فصل نخست مجموعه عالم هستی The Universe، پیشگامان و برترین نظریه پردازان دانش فیزیک کنونی در جهان به بررسی ثانیه های اغازین و نخستین لحظه های مهبانگ The Big Bang می پردازند. این بررسی برای دانشمندان بسیار اهمیت دارد چون بنیاد همه کیهان پهناوری که اکنون می شناسیم در همان لحظه های آغازین مهبانگ پی ریزی شده است.

 

دانلود مستند The Universe جهان هستی فصل نهم

دانلود مستند The Universe جهان هستی فصل هشتم

دانلود مستند The Universe جهان هستی فصل هفتم بازیرنویس فارسی

دانلود مستند The Universe جهان هستی فصل ششم بازیرنویس فارسی

دانلود مستند The Universe جهان هستی فصل پنجم بازیرنویس فارسی

دانلود مستند The Universe جهان هستی فصل چهارم بازیرنویس فارسی

دانلود مستند The Universe جهان هستی فصل سوم بازیرنویس فارسی

دانلود مستند The Universe جهان هستی فصل دوم بازیرنویس فارسی

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (9 نظر, میانگین: 4,22 از 5)
Loading...

لینک دانلود

تمامی لینک ها بی نهایتی شدند .. !

دانلود فصل نخست مجموعۀ مستند جهان هستی با کیفیت HD 720p

دانلود بخش نخست از فصل نخست با حجم 900 مگابایت با لینک مستقیم

دانلود بخش دوم از فصل نخست با حجم 900 مگابایت با لینک مستقیم

دانلود بخش سوم از فصل نخست با حجم 900 مگابایت با لینک مستقیم

دانلود بخش چهارم از فصل نخست با حجم 901 مگابایت با لینک مستقیم

دانلود بخش پنجم از فصل نخست با حجم 900 مگابایت با لینک مستقیم

دانلود بخش ششم از فصل نخست با حجم 900 مگابایت با لینک مستقیم

دانلود بخش هفتم از فصل نخست با حجم 899 مگابایت با لینک مستقیم

دانلود بخش هشتم از فصل نخست با حجم 900 مگابایت با لینک مستقیم

دانلود بخش نهم از فصل نخست با حجم 906 مگابایت با لینک مستقیم

دانلود بخش دهم از فصل نخست با حجم 907 مگابایت با لینک مستقیم

دانلود بخش یازدهم از فصل نخست با حجم 907 مگابایت با لینک مستقیم

دانلود بخش دوازدهم از فصل نخست با حجم 909 مگابایت با لینک مستقیم

دانلود بخش سیزدهم از فصل نخست با حجم 907 مگابایت با لینک مستقیم

دانلود بخش چهاردهم از فصل نخست با حجم 1.79 گیگابایت با لینک مستقیم

دانلود زیرنویس فارسی فصل نخست

دانلود زیرنویس انگلیسی فصل نخست

اگر نسخه جدیدی از این عنوان منتشر شده، با فشردن دکمه زیر ما را مطلع کنید.

توضیحات:

بعدا این پست را در ایمیل خود ببینید !

شما می توانید با ارسال این مطلب به ایمیل خود، سر فرصت آنرا مطالعه کرده و آنرا در میان پست های دیگر فایل نیکو گم نکنید ! همچنین میتوانید این پست را برای دوستان خود از همین طریق ارسال کنید !

برترین ویدیوها

درحال بارگزاری

۱۳ نظر برای ”دانلود مستند The Universe جهان هستی فصل اول بازیرنویس فارسی”

 1. مهرداد گفت:
  +
  -
  0

  سلام وای چقدر من دنبال این مستند می گشتم با زیرنویس و کامل
  همه قسمتاش هست؟ همشو میزارین؟نورو خدا جواب بدید میشه همشو بذارید

  • همکار فایل نیکو گفت:
   +
   -
   0

   بله برای اولین بار در بین وب سایت های ایرانی تمامی قسمت های این مستند به صورت کامل همراه با زیرنویس فارسی در سایت قرار میگیره

 2. hasanscofield گفت:
  +
  -
  0

  زیرنویس فارسی ارور ۴۰۴ میده لطفا بررسی شود

 3. احمد رضا گفت:
  +
  -
  0

  مستند فوق العاده زیبا و جذابی است . جا دارد از زحمات شبانه روزی سایت خوب و پربار فایل نیکو تشکر ویژه داشته باشیم . منتظر فصلهای بعدی هستیم . موفق باشید.

 4. sahar گفت:
  +
  -
  0

  درود و سپاس از وب سایت بسیار خوب و آموزنده ی شما…خسته نباشیدی میگم برای زحماتی که میکشید..

 5. خسرو گفت:
  +
  -
  0

  سلام چند وقتیه با سابت خوبتون آشنا شده ام
  من به مستندهای علمی و نجومی علاقه دارم سایتهای زیادی تو ایران برای دانلود وجود داره اما بیتعارف سایت شما شاید تنها سایتی باشه که تا این حد به فیلمهای مستند اهمیت میده. منظورم اهمیتیست که به کیفیت محتوایی می دید یعنی احساس میکنم به دقت فیلمهارو نگاه می کنید نه مثل بعضی سایتها که فقط لینکی واسه دانلود میزارن. واقعا دست مریزاد. مرسی

 6. saleh گفت:
  +
  -
  0

  امروزهفتم اسفند با سختی و مشقت توانستم در اینترت جستجو کنم و این فایل را دانلود کنم، زیرا سرعت اینترنت بسیار افت کرده و رمق ندارد.سپاس از شما

 7. جواد حقیقی گفت:
  +
  -
  0

  سلام. با تشکر فراوان از زحمات دوستان عزیزم که این منبع بسیار ارزشمند رو ایجاد کردید،

 8. sadra گفت:
  +
  -
  0

  از اینکه همچین آرشیو ارزشمندی رو برای دانلود گذاشتین بسیار سپاسگذارم.

 9. یزدانی گفت:
  +
  -
  0

  اصلا به دید یک مستند صرف که اطلاعات نجوم شما رو از مبتدی تا متوسط و بلکه بالاتر از آن ارتقا خواهد داد، به این مستند نگاه نکنید! چنان تحولی در دید شما به خلقت و همه چیز ایجاد می کنه که مات و مبهوت خواهید ماند! صد در صد گارانتی میدم که راضی خواهید بود.

 10. kushafar گفت:
  +
  -
  0

  سلام بر مدیر عزیز سایت .
  دمتون گرم . سایت شما حرف نداره . خدا خیرتون بده

نظر بدهید

لطفا پیش از ارسال نظر ، به نکات زیر توجه فرمایید :
 • پسورد تمامی فایل ها www.fileniko.com می باشد.
 • دانلود از فایل نیکو فقط از داخل ایران امکان پذیر است ( IP ایران ).
 • درصورت مشاهده هرگونه خطا در هنگام Extract کردن، راهنمای دانلود را بخوانید.
 • از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.
 • فارسی تایپ کنید و برای سوال مجدد در صفحه از دکمه پاسخ دادن استفاده نمایید. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • قبل از ارسال کامنت حتما متن پست + نظرات سایر دوستان را بخوانید . نظرات اسپم و تکراری تایید نخواهند شد.
 • نظر شما ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در این صورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید .
 • فقط نظراتی که جنبه عمومی داشته باشند تایید و منتشر می شوند.
 • لطفا انتقادات و پیشنهادات و همچنین درخواست های خود را از بخش های تماس با ما و درخواستی ها ارسال نمایید
موارد فوق را مطالعه کردم