فیلم سینمایی The Hobbit: The Desolation of Smaug 2013 - فایل نیکو

فیلم سینمایی The Hobbit: The Desolation of Smaug 2013

مطلب نوشته شده
۴ اردیبهشت ۹۴
دفعات بازدید
4,126
فیلم سینمایی The Hobbit: The Desolation of Smaug 2013 فانتزی فیلم سینمایی ماجرایی مالتی مدیا مطالب ویژه تاریخ انتشار  ۲۰۱۳/۱۲/۱۰
محصول کشور آمریکا – نیوزلند
ستارگان Ian McKellen, Martin Freeman
کارگردان Peter Jackson
ژانر ماجراجویی – درام – فانتزی
امتیاز IMDb ۸.۰ از ۱۰
نمره منتقدین ۶۶ از ۱۰۰
+۱۳ سال این فیلم برای سنین +۱۳ سال مناسب می باشد

 

ساخته شدن « هابیت » توسط پیتر جکسون، از همان ابتدا حاشیه های فراوانی به همراه داشت. تا پیش از اکران این فیلم همه طرفداران « ارباب حلقه ها » به مناسبت بازگشت این سری از داستان ها ( اگرچه شاید فضای چندان مرتبطی نداشته باشند ) شروع به پایکوبی و ابراز احساسات در شبکه های اجتماعی و سایت ها کردند. خوشحالی طرفداران سری فیلمهای « ارباب حلقه ها » به حدی زیاد بود که اخبارو نحوه ساخته شدن اولین قسمت از فیلم هابیت به نام « هابیت : یک سفر غیرمنتظره » معمولاً بیش از هر فیلم دیگری رسانه ای می شد تا طرفداران بی خبر نمانند.اما با اکران « هابیت : یک سفر غیرمنتظره » بسیاری از تحسین های پیش از اکران فیلم، جایش را به انتقاد های مکرر داد که همگی از خسته کننده بودن این داستان حکایت داشت؛ انتقادی که خود پیتر جکسون هم کم و بیش آن را پذیرفت و تقصیر را به گردن سه گانه بودن این سری انداخت. با تمام این اوصاف، قسمت اول « هابیت » موفق شد یکی از پرفروش ترین آثار سال باشد و البته با توجه به سابقه خوش سری « ارباب حلقه ها » این فروش چندان هم دور از انتظار نبود.

فیلم سینمایی The Hobbit: The Desolation of Smaug 2013 فانتزی فیلم سینمایی ماجرایی مالتی مدیا مطالب ویژه

The Hobbit: The Desolation of Smaug 2013

در این قسمت هابیت بگینز ( مارتین فریمن ) به همراه تورین اوکنشیلد ( ریچارد آرمیتج ) ، گاندولف ( ایان مک کلین ) و سیزده کوتوله تصمیم میگیرند سفری طولانی را آغاز کنند تا بتوانند گنجی که در خود الماسی ارزشمند به نام آرکنستون ذخیره کرده را بدست آورند و سرزمینشان که مدتها پیش تصرف شده را بازپس گیرند. اما آنها برای رسیدن به گنج خود باید با یک اژدهای ترسناک به نام اسماگ که محافظت از گنجینه را برعهده دارد، مبارزه کنند که…

فیلم سینمایی The Hobbit: The Desolation of Smaug 2013 فانتزی فیلم سینمایی ماجرایی مالتی مدیا مطالب ویژه

The Hobbit: The Desolation of Smaug 2013

« نابودی اسماگ » فضای داستانی فانتزی تری در مقایسه با « یک سفر غیرمنتظره » دارد. حجم شوخی ها در قسمت دوم بطور چشمگیری افزایش پیدا کرده و این مسئله می تواند پاشنه آشیل « هابیت : نابودی اسماگ » باشد. پیتر جکسون با استفاده مکرر از شوخی های کلامی، ریسک بزرگی را انجام داده است که بازخوردها در مقابل آن می تواند فاجعه بار یا خوشایند باشد. به احتمال فراوان این شوخی های کلامی ( که بدون تعارف باید گفت بسیاری از آنها نگرفته و فقط باعث ناامیدی می شود ) موجبات ناخرسندی طرفداران سری ارباب حلقه ها را به همراه خواهد داشت که به فضای حماسی و جدی سری « ارباب حلقه ها » عادت کرده بودند و حالا باید شاهد یک داستان فانتزی با شوخی های کلامی باشند.

فیلم سینمایی The Hobbit: The Desolation of Smaug 2013 فانتزی فیلم سینمایی ماجرایی مالتی مدیا مطالب ویژه

The Hobbit: The Desolation of Smaug 2013

با اینحال روایت داستان در « نابودی اسماگ » خوشبختانه پیشرفت قابل ملاحظه ای در مقایسه با قسمت قبل داشته است. اینبار علی رغم مدت زمان تقریبا مشابه ای که « نابودی اسماگ » با « یک سفر غیرمنتظره » دارد، شاهد تدوینی مناسب و استفاده بهتر از ظرفیت های داستان هستیم که بی جهت کِش نیامده اند و حوصله – حتی طرفداران این سری – را سر نمی برند. « نابودی اسماگ » دربرگیرنده هیجان انگیزترین بخش های کتاب تالکین است که اینبار به مخاطب اجازه راحت نفس کشیدن نمی دهد چه برسد به خمیازه کشیدن! اضافه شدن شخصیت های مکمل جذابی نظیر اسماگ به واسطه صدای جادویی بندیکت کامبربچ ، یکی از اتفاقاتی هست که باعث میشود عاشق اسماگ باشیم! بندیکت کمبربچ با صدای گرم و رسای خود چنان روحی در اسماگ دمیده که شخصا بیشتر علاقه مند بودم تا از ظرفیت های این شخصیت در « نابودی اسماگ » استفاده می شد.

اما « نابودی اسماگ » مشکلاتی هم در فیلمنامه دارد که از جمله آنها می توان به حضور شخصیت جدیدی به نام تاوریل ( با بازی اوانجلینا لیلی ) و رابطه احساسی او و کیلی (آیدان تورنر ) اشاره کرد که به انتها نمی رسد و حضورش هم تاثیری در داستان « نابودی اسماگ » ندارد. در واقع شاید به دلیل انتقادات فراوانی که از پیتر جکسون به جهت عدم استفاده از یک بازیگر زن در بدنه اصلی داستان شده بود، وی مجاب شده تا از حضور شخصیت جدیدی به نام تاوریل در داستان استفاده کرده و یک رابطه نصف و نیمه احساسی هم در بدنه فیلمنامه بگنجاند که نتیجه اش چندان امیدوار کننده از آب در نیامده است. به نظر می رسد که حتی خود پیتر جکسون هم چندان علاقه ای به بسط و گسترش این شخصیت نداشته و تنها به حضور بی دردسر او در کنار دیگر شخصیت های داستان اکتفا کرده باشد.

فیلم سینمایی The Hobbit: The Desolation of Smaug 2013 فانتزی فیلم سینمایی ماجرایی مالتی مدیا مطالب ویژه

The Hobbit: The Desolation of Smaug 2013

در بخش جلوه های ویژه « نابودی اسماگ » همانطور که پیش از این در تریلرها شاهدش بودیم ، پر زرق و برق و تماشایی از آب درآمده . کیفیت CGI بکار رفته در ترسیم هیولاها و محیط ، افزایش چشمگیری در مقایسه با « یک سفر غیرمنتظره » داشته است ( برای درک بهتر این موضوع باید فیلم را با کیفیت ارجینال مشاهده نمائید ) و هیجان این صحنه ها نیز به همان نسبت، افزایش پیدا کرده است. خوشبختانه دیگر شاهد این نخواهیم بود که از اکشن ضعیف « هابیت » صحبتی به میان آید چراکه « نابودی اسماگ » به اندازه کافی در بخش اکشن فوق العاده ظاهر شده و می تواند هر تماشاگری را مجذوب خود کند. به کیفیت بالای فنی « هابیت : نابودی اسماگ » باید فیلمبرداری خارق العاده آندری لزنی را نیز اضافه کرد که همواره با تیم سازنده « ارباب حلقه » همکاری کرده و بهتر از هرکس دیگری به فضای داستان تالکین آشنایی دارد. خوشبختانه در این قسمت هم لانگ شات های زیبای آندری لزنی را شاهد هستیم با این تفاوت که مانند قسمت اول ، به جهت کند بودن روند فیلم به این لانگ شات ها خرده نمیگیریم!

فیلم سینمایی The Hobbit: The Desolation of Smaug 2013 فانتزی فیلم سینمایی ماجرایی مالتی مدیا مطالب ویژه

The Hobbit: The Desolation of Smaug 2013

در میان بازیگران فیلم مشخصاً ایان مک کلین در لحظاتی که در فیلم حضور دارد ، توفیق بیشتری کسب می کند. مک کلین که شاید محبوب ترین شخصیت سری « ارباب حلقه ها » برای بسیاری باشد، در « نابودی اسماگ » هم دوست داشتنی است. مارتین فریمن در نقش بیلبو به نظر می رسد که به پختگی کامل رسیده باشد و می توانم بگویم که حضور او به مراتب قابل قبول تر از قسمت قبل است. اما به نظرم برنده اصلی « نابودی اسماگ » نه هابیت کوچک و لوک ایوانز محبوب و نه اورلاندو بلومی که سالهاست در این نقشه پذیرفته شده ، بلکه بندیکت کامبربچ است که با صدای رسا و جذاب خود حداقل برای لحظاتی هم که شده هوش از سر تماشاگر می برد! به نظرم کامبربچ می تواند به تنهایی یک دلیل موجه برای تماشای « نابودی اسماگ » باشد!

فیلم سینمایی The Hobbit: The Desolation of Smaug 2013 فانتزی فیلم سینمایی ماجرایی مالتی مدیا مطالب ویژه

The Hobbit: The Desolation of Smaug 2013

« هابیت : نابودی اسماگ » فیلم جذابی هست. اینبار خوشبختانه خبری از ” کندی ” و ” خسته کننده ” بودن فیلمنامه نیست در عوض مشکلات جدیدی مانند شوخی های نه چندان بامزه و حضور یکی دو شخصیت بی استفاده در داستان مطرح است که به نظرم در مقایسه با مشکلات قسمت قبل، چندان به چشم نمی آیند! « هابیت : نابودی اسماگ » اگرچه در فیلمنامه با مشکلاتی مواجه است اما بازگشت ضرباهنگ مورد درخواست طرفداران این سری ، به فیلم و اضافه شدن لحظات اکشن نفس گیر با جلوه های ویژه چشم نواز، می تواند خاطرات نه چندان خوش « هابیت : یک سفر غیرمنتظره » را تا حد زیادی پاک کند.

برای مشاهده کامل نقد این فیلم که توسط میثم کریمی انجام شده ، میتوانید به سایت مووی مگ مراجعه کنید .

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (3 نظر, میانگین: 3٫67 از 5)
Loading...

لینک دانلود

تمامی لینک ها بی نهایتی شدند .. !

 کیفیت: BRrip 1080p | فرمت: mkv | حجم فایل: 2.40 گیگابایت | رزولوشن: 1920 x 1080 | Encoder : Ganool

دانلود کیفیت 1080p با لینک مستقیم با حجم 2.4 گیگابایت

 کیفیت: BRrip 720p | فرمت: mkv | حجم فایل: 1.31 گیگابایت | رزولوشن : 1280 x 536 | Encoder : Ganool

دانلود کیفیت 720p با لینک مستقیم با حجم 1.31 گیگابایت

دانلود زیرنویس فارسی هماهنگ با هر دو نسخه

اگر نسخه جدیدی از این عنوان منتشر شده، با فشردن دکمه زیر ما را مطلع کنید.

توضیحات:

بعدا این پست را در ایمیل خود ببینید !

شما می توانید با ارسال این مطلب به ایمیل خود، سر فرصت آنرا مطالعه کرده و آنرا در میان پست های دیگر فایل نیکو گم نکنید ! همچنین میتوانید این پست را برای دوستان خود از همین طریق ارسال کنید !

برترین ویدیوها

درحال بارگزاری

۱۷ نظر برای ”فیلم سینمایی The Hobbit: The Desolation of Smaug 2013”

 1. محمد گفت:
  +
  -
  0

  مرسی ک گذاشتین
  اگ مثل قسمت بازیها فیلماتون هم سریع بذارین خیلی بهتر میشه….بازم مرسی

 2. navid گفت:
  +
  -
  0

  بسسسسسیار سپاسگذارم لطفا سریال walking dead(مردگان متحرک) رو قرار بدین

 3. ناشناس یا .. گفت:
  +
  -
  0

  سلام
  این همه فیلم سینمایی جدید تو اینترنت هست.
  حالا شما باید بچسبید به فیلم های پخش شده ازتلویزیون ایران/
  ۶تا فیلم دارید : ۳تا پخش شده ۳تا پخش نشده یا من ندیم پخش شده باشه.
  واقعا خسته نباشید خیلی زحمت میکشید برای قسمت فیلم تون!!!!.
  اگه واقعا دنبال فیلم های بدون مشکل سانسور هستید ۹۰٪ بازی های که قرار میدید باید سانسور بشه و صد البته انیمیشن ها.
  یا کلا قسمت فیلم را حذف کنید یا ی تصمیم درست بگیرید.
  انتخاب را بذارید به عهده مردم خودشون خوب میفهمند چی بده و چی خوبه.

  راه حلش فقط نظر سنجی که شما هم خییییلی اهمیت می دید به نظر سنجی تون!!!!

  والسلام

 4. علی گفت:
  +
  -
  0

  من میخوام با هاتون همکاری کنم

 5. majid گفت:
  +
  -
  0

  س ی زیر نویس بزارید ادم نمیفهمه چی میگن

 6. salar گفت:
  +
  -
  0

  از حسن سلیقه شما برای اینکه نسخه Extended فیلم را به جای نسخه عادی گذاشتید بی نهایت سپاسگزارم. مطمئنم دوستداران آثار تالکین و فیلمهای هابیت و ارباب حلقه ها قدر این کار شما را می دانند.
  امیدوارم ارباب حلقه ها را نیز همینطور کامل و با نسخه Special Edition یا Extended بگذارید.
  ازینکه در کنار نرم افزار به فیلم توجه دارید و با وسواس زیاد روی کیفیت آنها را انتخاب می کنید همانگونه که در مورد موسیقی هایی که گذاشته اید هم اینگونه بوده است، موسیقی فاخر و ارزشمند اینرا درمی یابیم که فایل نیکو و نویسندگانش نهایت تلاششان را می کنند تااین فیلم با وجود همه محدودیتها با کاملترین نسخه وبهترین کیفیت به دست ما برسید. سپاس سپاس سپاس

 7. ارژنگ گفت:
  +
  -
  0

  سلام اگه میشد سریال lost رو با کیفیت بالا میذاشتید هیچوقت سریال به این قشنگی ساخته نمیشه

 8. رضا گفت:
  +
  -
  0

  من رو حساب فیلماتون فقط زدم به این سایت
  حالا بیخیال فیلم دوبله نذارید توروخدا داستان فیلما عوض میکنن

 9. D.S گفت:
  +
  -
  0

  سلام لطفا فیلم avengers 2 رو برای دانلود بزارید.

 10. guest گفت:
  +
  -
  0

  سلام ببخشید میشه مجموعه قسمت های سریال شرلوک رو برای دانلود بذارید
  خیلی ممنون میشم

 11. احسان گفت:
  +
  -
  0

  با سلام از این نسخه ها بزارید برا دانلود میتونید به سایت hdbitz.org سری بزینید و کیفیت فیلم ها رو ببینید.
  bluray-remux-1080p-avc-dts-hd-ma-5.1-hdaccess
  -۱۰۸۰p-3d-bluray-half-sbs-dts-x264-hdaccess
  bluray-remux-1080p-avc-truehd-5.1-bithd

  REMUX MVC 1080p AVC DTS-HD MA 7.1 – KRaLiMaRKo این ریلیز کننده بهترین هست اگه امکانش باشه از این ریلیز کننده بزارید حرف نداره من خودم مشترک ۱ساله میشم

 12. ali گفت:
  +
  -
  0

  اقا این زیر نویس برای من خرچنگ قورباغه می نویسه
  من قبلا چند تا فیلم دیگه از سایتتون دانلود کردم بعضی هاشون زیرنویسشان درسته بعضی هاشون مثل این مشکل دارن
  میشه بگید مشکل از کجاست؟

 13. ALI گفت:
  +
  -
  0

  سلام من از طرح بی نهایت استفاده می کنم و وقتی می خاهم دانلود کنم ارور۴۰۴ می ده
  ۴۰۴ – File or directory not found.

  The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.
  لطفا تصحیح شود

نظر بدهید

لطفا پیش از ارسال نظر ، به نکات زیر توجه فرمایید :
 • پسورد تمامی فایل ها www.fileniko.com می باشد.
 • دانلود از فایل نیکو فقط از داخل ایران امکان پذیر است ( IP ایران ).
 • درصورت مشاهده هرگونه خطا در هنگام Extract کردن، راهنمای دانلود را بخوانید.
 • از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.
 • فارسی تایپ کنید و برای سوال مجدد در صفحه از دکمه پاسخ دادن استفاده نمایید. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • قبل از ارسال کامنت حتما متن پست + نظرات سایر دوستان را بخوانید . نظرات اسپم و تکراری تایید نخواهند شد.
 • نظر شما ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در این صورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید .
 • فقط نظراتی که جنبه عمومی داشته باشند تایید و منتشر می شوند.
 • لطفا انتقادات و پیشنهادات و همچنین درخواست های خود را از بخش های تماس با ما و درخواستی ها ارسال نمایید
موارد فوق را مطالعه کردم